Piecyki wolnostojące znowu trendy!
W wystroju wnętrz – podobnie jak w...
Popularne „kozy”, małe piecyki wolnostojące są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kominków, zwłaszcza jeśli mamy ograniczoną ilość miejsca. Mniejsze zużycie opału jest możliwe dzięki ich dużej zdolności do nagrzewania wnętrza boczną powierzchnią.
Na pierwszy rzut oka dostępne na rynku piecyki różnią się głównie wizualnie. Jeśli jednak zagłębić się w ich specyfikę, istnieje kilka parametrów na które należy zwrócić uwagę:
- Moc i sprawność cieplna
- Rodzaj opału, sposób jego załadowania oraz czas spalania
- Dodatkowe wyposażenie piecyka
1. Piecyk na pellet Verso
Verso to stalowa obudowa z charakterystyczną, minimalistyczną formą. To idealne rozwiązanie dla wszystkich ceniących sobie nowoczesny ascetyczny design przy zachowaniu włoskiego stylu. Asymetryczne panele z lakierowanej stali okalają czarne drzwi, podkreślając modny wzór. Duża ceramiczna szyba oferuje największą wizję ognia w piecykach pelletowych typu Slim. Lekko zaokrąglone narożniki obudowy sprawiają, że staje się ona optycznie lżejsza. Dostępne wersje kolorystyczne to: błyszczący burgund, srebrny (metalic) oraz kremowy.
2. Piecyk Frida 13 kW + nadmuch
FRIDA od producenta Eva Calor to świetne rozwiązanie do stworzenia centralnego ogrzewania w domu o kubaturze do 300m3 oraz przygotowania wody użytkowej. Dzięki kompaktowej obudowie i niewielkim rozmiarom można go zamontować w domach, w których nie ma kotłowni.. Zasyp 20 kg i sprawność powyżej 91% sprawi, że przez wiele godzin w Twoim domu będzie ciepło.
3. Alina 9kW
Alina - to połączenie tradycji i nowoczesnej technologii we włoskim wydaniu. Moc grzewcza 9 kW, wydajny piecyk, o sprawności na poziomie 90%. Wentylator nadmuchowy jest w stanie bardzo szybko ogrzać powierzchnię nawet do 90m2. Pełny zbiornik paliwa pozwala na nieprzerwaną pracę do 23 godzin bez konieczności dokładania peletu. Obudowa przypomina tradycyjny piec kaflowy w nowoczesnej formie. Jest wykonana z włoskiej ceramiki Majolica dostępna jest w 2 wariantach kolorystycznych (bordowy oraz kremowy), co sprawia że piecyk Alina staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.
4. 56763 wolnostojący 10kW z płaszczem wodnym
Wolnostojący piec kominkowy z płaszczem wodnym o mocy 10kW to bardzo wydajny wolnostojący piec kominkowy, wykonany z wysokiej jakości stali. Największą zaletą pieca jest płaszcz wodny, czyli możliwość podpięcia pieca do centralnego ogrzewania. Piec jest w stanie ogrzać powierzchnię do 100 m2. Podłączając piec do centralnego ogrzewania można przekazać ciepło wytwarzane w piecu podczas spalania do wszystkich pomieszczeń, piec w odróżnieniu od zwykłego kominka może jednocześnie ogrzewać wszystkie pomieszczenia. Piec ten łączy w sobie zalety wizji ognia kominka z systemem centralnego ogrzewania.
5. Piec wolnostojący AQUA bordo z płaszczem wodnym - Edilkamin
Piecyk z płaszczem wodnym wyposażony w szeroką szybę umożliwiającą swobodną obserwację płomienia. Front i górna płyta z lakierowanego żeliwa, fajerka do podgrzewania potraw. Dostępny w kolorach beżowym i bordowym.
Konstrukcje nowoczesnych kotłów c.o. są bardzo zaawansowane. Pozwalają jednak uzyskać...
Czytaj więcejDrewniany kij są wykonane z naturalnego drewna, dlatego nie wszystkie gałęzie mają taką samą...
Czytaj więcejWłasny piecyk to marzenie wielkiej liczby osób – niektórym to marzenie udaje się...
Czytaj więcej
Dyskusja ekologiczna (0)
Dołącz do rozmowy