loader

Ranking piecyków na pellet z nadmuchem powietrza

Jak wybrać piec, który będzie mało problematyczny w obsłudze, a jednocześnie pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze? Piece z nadmuchem są obecnie jednym z najpopularniejszych w całej Europie modeli ogrzewania. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu,  a przy tym stanowią doskonałe źródło ciepła o wysokiej efektywności. Wchodzący w ich skład wentylator nadmuchowy odpowiedzialny jest za szybkie nagrzewanie mieszkania. Za sprawą wymuszonej konwekcji poprawie ulega komfort termiczny w danym pomieszczeniu. Krążące w nim ciepło jest w stanie dotrzeć do najdalszych stref, w przeciwieństwie do kominka czy kozy na drewno i to w stosunkowo krótkim czasie.

Piecyki na pellet mają wiele zalet. Przede wszystkim są łatwe w eksploatacji, a przy tym proste w obsłudze. Ponadto nie wymagają zbyt wielkiej uwagi podczas czyszczenia i cechują się znaczną efektywnością. Dodatkowo emitują niewiele spalin i tym samym spełniają ostre europejskie normy takie jak BIMSchV II czy 15a B-VG.

TOP 10 piecyków na pellet z nadmuchem powietrza

Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych piecyków z nadmuchem powietrza na rynku. Poznaj naszych faworytów i wybierz piecyk dla siebie. 

 

1. LILLY 6kW - z nadmuchem

To efektowny piecyk nadmuchowy przeznaczony do ogrzewania jednego pomieszczenia. Sprawdza się w przypadku najbardziej wymagających klientów, którzy lubią się wyróżniać. Lilly jest piecem kompaktowym i bardzo eleganckim, który doskonale prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych. Jego obudowa wykonana jest z wysokiej jakości stali lakierowanej. To piec łatwy w obsłudze dzięki funkcjonalnemu panelowi sterowania. Posiada aż pięć mocy roboczych. Wpływa to na znaczne poprawie komfortu cieplnego w lokalu. Wylot spalin znajduje się z tyłu urządzenia.

2. Polly 9 kW - z nadmuchem

To nowoczesny piecyk idealny dla wszystkich wielbicieli minimalizmu. Produkowany jest przez firmę Eva Stampaggi. Wyróżnia się na tle innych modeli bardzo designerskim kształtem. Jego moc to 9 kW. Dzięki wbudowanemu wentylatorowi nadmuchu ciepłego powietrza wyróżnia się bardzo szybką konwekcją. Piecyk dobrze radzi sobie podczas ogrzewania pomieszczeń o wielkości do 90 metrów kwadratowych.

3. GIADA 9kW - z nadmuchem

Pieć GIADA to propozycja odpowiednia do pomieszczeń o wielkości do 90 metrów kwadratowych. To nowoczesny pellet o mocy 9kW z wbudowanym nadmuchem ciepłego powietrza, który sprawdza się w każdym wnętrzu. Posiada stylową, ale klasyczną obudowę w srebrnym kolorze i nie jest drogi. Zasyp pelletu na poziomie 13,5 kg pozwala na nieprzerwaną prace pieca przez nawet 23 godziny. Wyposażony jest w popielnik, palenisko ze stali INOX, termostat i programator tygodniowy.

4. Karen 9 kW - nadmuch, zbiornik 40 kg

To piecyk stosunkowo niedrogi, ale za to bardzo funkcjonalny. Posiada duży zasyp, dlatego urządzenie bez problemów może pracować do 70 godzin w zasadzie bez przerwy. Moc pieca to 9 kW. Ponadto wyposażony jest w nadmuch gorącego powietrza, dlatego pomieszczenie szybko nagrzewa się do odpowiedniej temperatury.

5. ALPINA NP

To nowoczesny piecyk pelletowy odpowiedni do ogrzewania jednego pomieszczenia. Wyróżnia się efektownymi, ceramicznymi zdobieniami. Posiada także zaokrągloną budowę z lakierowanej stali. Z włoskiej majoliki wykonane są boczne jej części oraz górna pokrywa. Sterownik pieca pozwala na możliwość regulowania parametru podawania paliwa w zależności od jakości zakupionego pelletu. Piec sprawdza się w różnego rodzaju pomieszczeniach.

6. CUMA NP

To piec pelletowy z nadmuchem odpowiednim do jednego pomieszczenia. Wyróżnia się elegancką formą, a przy tym jest prosty w instalacji.  Spaliny są odprowadzane rurą kominową o średnicy 80 mm. Urządzenie wystarczy postawić w danym miejscu, podpiąć je do komina i prądu, nasypać pellet, nacisnąć guzik i gotowe.

7. Piecyk wolnostojący Thorma Wikantica czarny 8kW

Piec ten wykonany jest z wysokiej jakości blachy o grubości 3 mm, która lakierowana jest metodą proszkową na kolor czarny. Ponadto posiada efektowne przeszklenie po obu stronach. Palenisko pieca wyłożone jest wermikulitem, a więc materiałem, który znacznie podnosi temperaturę w środku paleniska. Dzięki czemu szyba przez długi czas pozostaje czysta, a piecyk zyskuje na sprawności kolejnych kilka procent.

8. ARTEL EASY L

Piecyki z tej serii wyróżniają się nowoczesną stylistyką. Dzięki czemu doskonale komponują się we wnętrzach nowoczesnych. Są one w pełni zautomatyzowane, a regulacja pracy odbywa się nie tylko z panelu sterowania, ale i za pomocą pilota.  System sterowania pozwala na samoczynne rozpalanie, sterowanie temperaturą czy programowanie pracy.

9. Artel REDONDA

Piecyk tego rodzaju posiada nowoczesną stylistykę, a więc jest idealny do wnętrz współczesnych. Wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i nowoczesną konstrukcją. Dodatkowo jest bardzo ekologiczny i funkcjonalny.

10. Piecyk GEMMA

To wysokiej jakości piecyk na pellet, który jest w stanie ogrzewać jednocześnie kilka pomieszczeń. Posiada nadmuch i system do dystrybuowania gorącego powietrza. Wyposażony jest w wentylator PREMIUM, a  więc ogrzewa wnętrza o wielkości do 320 metrów kwadratowych. Na uwagę zasługuje również elegancka obudowa ze stali nierdzewnej.

 

Dyskusja ekologiczna (0)

Dołącz do rozmowy