loader
Piecyki wolnostojące

Piecyki wolnostojące znowu trendy!

W wystroju wnętrz – podobnie jak w modzie odzieżowej – nic nie odchodzi na zawsze. Często nowoczesność bazuje na dawniejszych rozwiązaniach, wprowadzając jedynie jakieś drobne ułatwienia i ulepszenia. Dlatego też jeśli ktoś był zainteresowany piecykami wolnostojącymi (tak zwanymi kozami), jednak obawiał się wprowadzać ich do wnętrza swojego domu, żeby czasem nie zepsuć całej aranżacji, może obecnie śmiało zacząć przeglądać dostępne w sklepach stacjonarnych czy internetowych oferty. Piecyki wolnostojące są bowiem znowu trendy – moda powróciła po wielu latach, a one dostępne są zarówno w dawniejszych wersjach, które sprawdzą się w pomieszczeniach stylizowanych na dawne czasy, jak i w naprawdę nowoczesnych modelach, które będą świetnie wyglądać we współczesnych salonach czy sypialniach!

Nie takie jak dawniej

O piecykach wolnostojących – czyli tak zwanych kozach – jeszcze do niedawna mówiło się z niesmakiem. Dla wielu osób były synonimem biedy z dawnych czasów, kiedy to te czarne bryły miały jedynie za zadanie ogrzać przestrzeń, co zresztą robiły raczej kiepsko, a wyglądały jeszcze gorzej. W tej chwili jednak można naprawdę się zdziwić, obserwując jak nowocześnie prezentują się oferowane przez producentów modele. Współczesne piecyki wolnostojące nijak się mają do tych, które niektórzy kojarzą z filmów kostiumowych, albo książek historycznych. Oczywiście, można je znaleźć również w takich wersjach, ponieważ są poszukiwane na przykład do wnętrz rustykalnych, czy industrialnych. Ci jednak, którzy szukają czegoś do swojego nowoczesnego salonu będą bardzo zachwyceni najnowszymi, pięknymi modelami – nic dziwnego, że moda powróciła!

Estetyczne i praktyczne

Obecnie piecyki wolnostojące na drewno prezentują się naprawdę nowocześnie – można je znaleźć w wersjach bardziej klasycznych i bardziej oryginalnych, dzięki czemu każdy może wybrać to, co akurat najbardziej przypadnie mu do gustu i co najlepiej będzie odpowiadało wymogom konkretnego wnętrza. Warto jedynie podkreślić, że produkowane teraz kominki typu koza nie tylko pełnią rolę estetyczną, ale są również bardzo funkcjonalne. Świetnie nadają się do ogrzewania pomieszczeń – i to nawet tych dużych przestrzeni. Ich parametry grzewcze są oczywiście zależne od konkretnego modelu, ale zdecydowanie bardzo dobre.

Jakie piecyki można kupić?

Do wyboru jest mnóstwo rozwiązań. Jeśli chodzi o sam materiał, można się zdecydować na piece żeliwne lub stalowe. Można jednak znaleźć i takie do produkcji których wykorzystano szkło hartowane oraz kafle ceramiczne. Piecyki różnią się między sobą wielkością i ceną. Wszystko jest zróżnicowane i uzależnione od wielkości, ewentualnych dodatków oraz parametrów, jakie posiada konkretny model. Dzięki temu jednak, że wybór jest tak szeroki, zawsze można wybrać coś dla siebie i swojego wnętrza.

Dyskusja ekologiczna (0)

Dołącz do rozmowy