loader
Ekologia

Na czym polega ekologiczne pranie krzeseł?

Pranie krzeseł lub innych mebli tapicerowanych jest bardzo trudne. Wymaga dobrania odpowiednich środków czystości, a następnie długiego, męczącego szorowania. Niektórzy nie przykładają uwagi do tego, jakie detergenty wykorzystują. Jest to jednak błędne podejście. Musisz pamiętać o tym, że niektóre tkaniny są bardzo delikatne.

Zastosowanie niewłaściwych detergentów grozi powstawaniem mikroskopijnych uszkodzeń, nie będą one widoczne gołym okiem, ale mogą znacznie skrócić żywotność materiału. Czasem, w skrajnych sytuacjach, źle dobrane środki piorące powodują powstawanie przebarwień. Zazwyczaj jest to proces nieodwracalny.

Żeby zapobiec takim sytuacjom, warto skorzystać z pomocy. Na rynku znajduje się wiele firm sprzątających, które oferują fachowe czyszczenie krzeseł metodą ekstrakcyjną. Dysponują one doświadczeniem oraz sprzętem piorącym najwyższej jakości. Dzięki temu mogą przeprowadzić proces czyszczenia tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną.

Ekologiczne pranie krzeseł konferencyjnych i biurowych

Metoda ekstrakcyjna to bardzo skuteczny sposób prania tkanin. Polega on na odpowiednim wykorzystaniu możliwości, jakie dają nam nowoczesne urządzenia piorące. Niezbędnym elementem całego procesu jest wiedza oraz doświadczenie pracownika, który przeprowadza proces. Odpowiada on za to, aby maksymalizować skuteczność procesu i minimalizować ryzyko powstawania uszkodzeń.

Proces prania metodą ekstrakcyjną składa się z kilku etapów. Jest to pranie na mokro. Oznacza to, że po zakończonym procesie tkanina będzie lekko wilgotna. Warto wziąć to pod uwagę przed zamówieniem usługi. Możesz skrócić czas, potrzebny do schnięcia poprzez zamówienie prania w okresie letnim lub ewentualnie wiosennym. Wysoka temperatura powietrza skutecznie ograniczy czas schnięcia.

Przejdźmy do przebiegu usługi

  1. Rozpoznanie – każde pranie krzeseł lub innych mebli tapicerowanych metodą ekstrakcyjną rozpoczyna się od analizy materiału. Pracownik zwraca uwagę na to, z jakiego rodzaju tkaniny została wykonana tapicerka oraz na to, jakie zabrudzenia na niej występują. Wiedza ta pozwala mu dobrać odpowiednie detergenty.
  2. Przygotowanie powierzchni – jeżeli zachodzi taka potrzeba, pracownik odsuwa meble od ściany. Czasem trzeba również zabezpieczyć niektóre elementy pomieszczenia przed ochlapaniem. Etap ten ma na celu zabezpieczenie powierzchni przed powstawaniem jakichkolwiek szkód.
  3. Odkurzanie – przy pomocy wydajnych odkurzaczy ciśnieniowych pracownik usuwa z tkaniny włosy, okruchy oraz sierść. Przedłuża w ten sposób żywotność całej tkaniny.
  4. Odplamianie – w sytuacji, gdy na materiale widnieją plamy, wykorzystuje się specjalne odplamiacze. Pomagają one w przypadku najbardziej uporczywych zanieczyszczeń. Niestety, niektóre plamy nie są możliwe do usunięcia.
  5. Pranie – ostatni etap to zasadnicze pranie krzeseł. Polega on na rozprowadzeniu po całej powierzchni tapicerki detergentu, który wnika głęboko w strukturę tkaniny. Rozpuszcza on zanieczyszczenia, które następnie zostają odessane przy pomocy ekstraktorów ciśnieniowych.

Jeśli jesteś zainteresowany ekologicznym praniem krzeseł najpierw znajdź najlepszą w okolicy firmę. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej, aby odfiltrować oferty w Twoim rejonie. Jak to zrobić omówimy na przykładzie. Jeśli mieszkasz w miejscowości Łomianki wpisz w okno wyszukiwania pranie tapicerki łomianki. Pokażą się przedsiębiorcy oferujący czyszczenie krzeseł na obszarze Łomianek.

Dlaczego czyszczenie krzeseł to usługa warta uwagi?

Fachowe pranie krzeseł oraz innych mebli tapicerowanych to usługa, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wpływa na to wiele czynników. Przede wszystkim proces charakteryzuje się wysoką skutecznością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń możesz osiągnąć czystość na wysokim poziomie.

Elastyczny grafik umożliwia dopasowanie terminu do swoich potrzeb. Możesz zamówić pranie tapicerki meblowej na godziny popołudniowe, a nawet na weekend. Pozwoli Ci to zoptymalizować cały proces. Nie musisz przejmować się, że pranie będzie przeszkadzało Twoim klientom lub domownikom.

Pranie tapicerki meblowej wpływa bardzo pozytywnie na zdrowie wszystkich osób, które przebywają w pomieszczeniu. Dzieje się tak, ponieważ podczas fachowej pielęgnacji usuwane są również bakterie oraz roztocza, które żyją w naszych tkaninach. Warto o tym pamiętać. Nowoczesne środki czystości zapewniają również długotrwałą ochronę przed działaniem promieniowania UV.

Artykuł sponsorowany

Dyskusja ekologiczna (0)

Dołącz do rozmowy